Spotkanie grupowe 11.12.2018

Ostatnie spotkanie tego roku. Przybyło nas naprawdę wielu. Jak zwykle sporo ciekawych modeli. Tych zakończonych i w trakcie budowy. Nagłówek tego wpisu zdobi ślicznie wykończony ”Twardy” Bartka. Dalej by pozostać w temacie pancernym mamy kolekcję czołgu T-55 wraz z daleką jego modyfikacją …. wyrzutnią rakiet 😎  Te wszystkie maluchy zaprezentował nieoceniony Mirek, którego ”przeróbki” zapierają dech w piersiach. Kolejną skorupką był Vickers robiony przez Darka. Będzie po polsku. Kolejny klasyk Darkowy to P-11 z Army. Ciekawe, że tak wielu modelarzy koniecznie musi mieć go w swojej kolekcji, mimo że nie lepią tej skali…. W ten sposób przeszliśmy do skrzydeł. A skoro tak to mieliśmy tu mocno zaawansowanego w pracach Martina Bakera robionego przez Bartka P. Maciek pokazał mozolnie i z trudem budowanego Grummana Goos’a. Maciek pomstuje, ale i tak było na co popatrzeć. Był też Adam ze swoim Belgiem. SPAD VII na żywo wygląda rewelacyjnie, jak większość modeli spod jego ręki. Na koniec mogę wspomnieć jeszcze o moim ulepku. P-47 D z Academy już praktycznie gotowy. Doczepię mu jeszcze tylko parę bombek i na półkę.

A i zapomniałbym o jeszcze jednym gościu, który niestety nie załapał się na zdjęcia. (Jednak znalazłem jedno…. Bartek podesłał mi na whatsupa….widać na nim Marcina). Odwiedził nas też Marcin Ciepierski z Arma Hobby. Poza swoimi wspaniale zrobionymi modelami miał również cieplutkie pudełka z najnowszym ich dzieckiem…. Hurricane Mk I.
Mogliśmy podziwiać wypraski jak również już w połowie wykonanego Hurriego. Zlepiony kadłub z wymalowanym wnętrzem wyglądały bardzo dobrze.

To tyle na dziś. Zobaczymy się w przyszłym roku. Wszystkiego dobrego…..

Tekst: Zbyszek Malicki; zdjęcia: Maciek Żywczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*