Inowrocław 2015

Poniżej nieco opóźniona relacja z Inowrocławia. Miałem trochę problemów technicznych ostatnimi czasy, ale teraz z urlopu postaram się coś tam starszego powrzucać….   ZM

 

W ostatni kwietniowy weekend koledzy z Inowrocławskiego Stowarzyszenia Modelarzy Redukcyjnych gościli u siebie modelarzy z całej polski na 9 Inowrocławskim Konkursie Modelarskim. Tym razem dopisała nawet pogoda!!! Na hali wystawowej można było podziwiać 855 modeli kartonowych i plastikowych, stoiska klubowe i nawet zrobić zakupy na giełdzie. Podobnie jak w zeszłym roku na zdrożonych czekał bufet z kanapkami, pysznymi serkami, kawą, herbatą i wspaniałym ciastem. Jak zwykle w Inowrocławiu atmosfera festiwalu była prześwietna dzięki ogromnemu wkładowi pracy i zaangażowaniu organizatorów. Tylko pozazdrościć takiej atmosfery i grupy ludzi chętnych do pracy.

Warto też dodać, że oprócz klas festiwalowych rozgrywany był również konkurs gdzie modele oceniane były zgodnie z dokumentacją. Inicjatorem organizowania konkursu punktowego jest Grzegorz Mądry i on też czuwa nad jego sędziowaniem. Moim skromnym zdaniem dobrze, że promowany jest taki rodzaj rywalizacji, szkoda tylko że rezultaty nie są znane aż do rozdania nagród. Ale i tak wielkie brawa dla Grzegorza i kolegów którym chciało się poświęcić sobotnie popołudnie aby dokładnie „wypunktować” modele.

Warto też wspomnieć o imprezie integracyjnej, na której długo w noc prowadzone są rozmowy o naszym pięknym hobby.

Wielkie podziękowania dla organizatorów i gratulacje dla nagrodzonych – brawo Andrzej!!!

 

Tekst i zdjęcia: Darek Sommerfeld

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*